KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735408
nr 1273 5408
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Slussen, Stockholm. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 54x73 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:10:57
1.800 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)